Колосалната поредна среща между Лионел Меси и Кристиано Роналдо стана факт. Двете големи звезди

...

Два гола на Роналдо и един на Меси в мача между сборния отбор на Рияд и ПСЖ

Колосалната поредна среща между Лионел Меси и Кристиано Роналдо стана факт. Двете огромни звезди на международния футбол започнаха като титуляри в своите тимове за приятелския дуел сред сборния тим на Рияд, формиран от играчи на Ал-Насър и Ал-Хилал, и Пари Сен Жермен. Лионел Меси даде преднина на гостите още в третата минута след асистенция на Неймар.  Кристиано Роналдо, който е капитан на своя отбор, изравни от дузпа в 34-тата. Маркиньос още веднъж изведе гостите напред две минути преди почивката, само че с втория си гол CR7 направи резултата 2:2 в шестата минута на добавеното време на първата част. В 54-тата минута Серхио Рамос за трети път даде преднина на ПСЖ.  Юго Екитике вкара петия гол за гостите в 78-ата минута.
Прочетете още
Парижани излязоха с всичките си звезди. Нападателното трио на отбора на Кристоф Галтие е формирано от Меси, Килиан Мбапе и Неймар. Тримата не са започвали дружно в мач на ПСЖ  от 13 ноември. Серхио Рамос също е част от титулярния състав.

Това е 37-ия конфликт сред Кристиано Роналдо и Лионел Меси. В дуелите до момента аржентинецът имаше преимущество - 16 против 11 победи, а 9 пъти се е стигало до тъждество, написа sportal.bg.

Още в третата минута парижани поведоха в резултата, откакто Неймар с доста хубаво подаване изведе Меси в наказателното поле с техничен пас от дълбочина. Аржентинецът пусна топката около вратаря на саудитския отбор за 0:1.

В 22-рата минута малко не доближи на Роналдо да се добере до едно подаване към него и да излезе очи в очи с Навас. ПСЖ продължи да играе по-добре. Меси изведе Мбапе в 25-ата минута и французинът за повторно прати топката във вратата на домакините, само че попадението вярно бе анулирано поради засада.

В 33-тата минута Навас опита да боксира едно центриране, което Роналдо скочи да засече с глава. Стражът удари с ръка португалеца - дузпа за Рияд Сизън Тийм. Кристиано извърши мощно наказателния удар, стреляйки със междинна височина. Въпреки че Навас, хвана ъгъла, нямаше по какъв начин да отрази удара - 1:1.

В 39-ата минута парижани останаха с човек по-малко, откакто Бернат получи пряк черен картон за нарушаване малко след централната зона. Бранителят обаче спря контраатаката на домакините, откакто бе финален в отбраната на ПСЖ. Въпреки че бяха с човек по-малко, гостите поведоха в 43-тата минута, когато Маркиньос отклони с крайник от близко остро центриране на Мбапе.

В добавеното време на първата част обаче се случиха още куп забавни неща. ПСЖ получи дузпа след намесата на ВАР за нарушаване против Неймар. Ал-Оваис обаче избави удара на бразилеца от бялата точка. Вместо да води с два гола, ПСЖ позволи равнене в шестата минута на добавеното време, когато Роналдо засече с глава едно центриране, топката срещна гредата. Рамос не съумя да почисти, откакто се размина с топката, и португалецът вкара от близко втория си гол в мача - 2:2.

Голово представление продължи и след почивката. В 54-тата минута Мбапе направи серия от финтове по левия фланг, след което центрира ниско към Рамос, който засече от близо, извеждайки парижани за трети път напред в резултата. Само три минути по-късно обаче равенството още веднъж бе възобновено. Джан Хю-су изпревари Рамос и засече с глава центриране от корнер.

В 59-ата минута парижани получиха дузпа за повторно, откакто удар на Меси срещна ръката на Ал-Болеахи. Мбапе бе прецизен от бялата точка, вкарвайки четвъртия гол за френския гранд.

Малко по-късно огромните звезди напуснаха терена. В 61-вата минута бе сменен Кристиано Роналдо, а секунди по-късно и Меси, Мбапе, Неймар и Рамос също отстъпиха местата си.

В 78-ата минута Юго Екитике постави завършек на интригата, откакто бе изведен самичък против вратаря от Исмаел Гарби и не пропусна шанса да направи резултата 5:3 в интерес на европейския отбор.

Рияд Сизън Тийм:  Ал-Оваис, Ал-Ганам, Янг, Ал-Булахи, Абдулхамид, Луис Густаво, Ал-Хаибари, Мартинес, Ал-Даусари, Роналдо, Марега

ПСЖ:  Навас, Хакими, Маркиньос, Рамос, Бернат, Руис, Солер, Санчес, Неймар, Меси, Мбапе
Източник: trafficnews.bg